ArmutMinder markasıyla hizmet vermek için, yıllar öncesinde eşim Ebru Hanım ile birlikte yokluklar arasında çıktığımız bu serüvene günümüze dek her sezon için yeni modeller, yeni kumaşlar ve yepyeni fikirlerle hayalimizin peşinde koşmaya devam ediyoruz.

1998 yılında başlayan bu hayal, 20 m2 lik bir odada kuruldu. İlk yıl çevremizdeki evlere yer minderleri, kırlentler dikerek temellerini attık. Ebru Hanım' ın üstün gayreti ve yetenekli parmaklarıyla ilmek ilmek dokunmaya başladı ArmutMinder... Uykusuz geceler, zorlu üretim süreci ve zorluklarla dolu teslimat süreçleri yıllar geçtikçe daha keyifli hal almaya başladı.

2000 yılında ArmutMinder markasının tescil edilmesiyle birlikte Ebruli Minders artık kurumsal bir yapıda hizmet verme yoluna girmek için büyük adımlar atarak, hala üretiminin bir parçasının sürdürüldüğü 5 katlı merkez binasına taşındı. Ev tipi dikiş makinasından 5 adet entdüstriyel dikiş - nakış makinaları,terzi makasından kat kesim bıçaklarına, metre veya kilo ile satın alınan kumaşlardan top olarak alınan rengarenk kumaşlara geçiş yapıldı.

Günümüzde hala kesim atölyesi olarak hizmet vermekte olan bu bina, sevgi, saygı, özveri, üretkenlik ve yepyeni fikirlerle ortaya daha önce eşi benzeri görülmemiş, konforu ve sağlamlığıyla bahçe mobilyaları sektöründe büyük ses getiren ELİT KOLTUK modellerinin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.


ArmutMinder için kilometre taşlarından olan ELİT KOLTUK günümüzde, 18 farklı renkte 10 farklı kumaşta toplam 180 farklı modelde üretilmektedir. ELİT KOLTUK Dünya genelinde 14 ülkeye ihraç edilmektedir. Türkiye genelinde evler, bahçeler, cafeler, çay bahçeleri ve oteller başta olmak üzere üretimin başladığı günden bu yazının kaleme alındığı güne kadar toplam 200 bin adet üzerinde üretilmiş ve müşterilerimize teslim edilmiştir.


ArmutMinder markası ile hizmet vermekte olan Ebruli Minders geçmişte olduğu gibi, gelecekte de öncelikle Allah' ın izni sonrasında da bizlerin azmi ile yine bahçe mobilyaları sektörüne yön vermeye devam edecektir.


Saygı ve Sevgilerimle

Namık DOĞAN